Close

Masaż na evencie, czyli jak zaskoczyć wymagającego klienta

at 5 pm

Nie oszukujmy się: widzieliśmy już wszystko, spróbowaliśmy każdego smaku, tak, przyszłość też przewidzieliśmy. W dobie internetu mało co zaskakuje. Odtrutką na zblazowaną minę klienta jest po prostu dobry event. Czy ten zawsze musi opierać się na innowacji?

 

Yin i Yang eventów

Czy pomysły i nowe rozwiązania można tworzyć w nieskończoność? Czy ludzka kreatywność nie zna granic? Oczywiście­­­­! Historia świata i wynalazków jest na to najlepszym dowodem. Ale ludzkość żyje nie tylko dzięki nowościom, ale też dzięki temu, że mamy pewne stałe i opracowane schematy działania. Pięknie jest wychodzić poza ramy naszej dotychczasowej wyobraźni, ale dobrze jest docenić to, co mamy – sprawdzone metody, wypracowane wzorce i praktyki, które sprawdzają się zawsze.

Zauważyłam, że w środowisku eventowym trend nowości jest traktowany z religijną emfazą; niemal każdy branżowy artykuł odnotowuje, że klient jest wybredny, przebodźcowany, zanudzony i chce czegoś mega, hiper i ekstra; czegoś, czego jeszcze na oczy nie widział. Czasami nie ma co wywarzać otwartych drzwi. Niewątpliwie jednak trzeba też zwracać uwagę, że niektóre eventy wołają o pomstę do nieba, bo króluje na nich sztampa, oklepana przaśność i betonowy standard. Innowacje są konieczne, ale dobrze respektować dotychczasowe osiągnięcia przemysłu spotkań. Zmiana i stałość w koncepcjach na rynku eventowym to dwie uzupełniające się siły, które może porównać do yin i yang – energii, które nie wykluczają się, ale współpracują i są od siebie nieodłączne.

 

Masaż na evencie – innowacja czy standard na rynku MICE?

Odpowiedź nie jest prosta i oczywista. Premiera mobilnych krzeseł do masażu w Polsce miała miejsce w 2004 roku, kiedy firma Habys specjalizująca się w sprzęcie do masażu i rehabilitacji wraz ze świeżo upieczoną Ekipą Masująca prezentowali na łódzkich targach innowacyjne wyposażenie gabinetu spa. Szczególny charakter krzesła do masażu pozwala na zrobienie komfortowego i przyjemnego masażu karku niemal wszędzie – pod gołym niebem, w biurze czy w salonie odnowy biologicznej.

Mimo że Ekipa Masująca działa na rynku masażu na krzesłach od początku jego istnienia, dla niektórych ta usługa nadal jest totalną nowością (to zaskoczenie widoczne wśród uczestników różnych imprez!). Byłam na niezliczonych eventach w roli masażystki i zauważyłam, że jako Ekipa Masująca zawsze jesteśmy niespodzianką, wita nas radość w oczach, a kolejki ustawiają się do nas jak do żadnej innej atrakcji (nawet catering z nami przegrywa! ;)). Z jednej strony nasza usługa jest wypróbowana i sprawdzona przez setki eventów i biur, a z drugiej strony mamy jeszcze wiele miejsc i wydarzeń do zagospodarowania. Na szczęście masaż jako forma dbania o zdrowie, urodę i formę jest coraz popularniejszy!

 

Masaż na krześle – idea

Wyjątkowość krzesła polega na tym, że klient nie musi rozbierać się do masażu i siada się na nim szybko jak… na krześle. Masaż na konwencjonalnym stole wymaga przygotowań i czasu, a  wiadomo, że budżety firm kierują się maksymą „czas to pieniądz”. Masaż na krześle świetnie przyjął się w branży eventowej, ponieważ zabieg na nim trwa od 5 do 20 minut, dzięki czemu może z niego skorzystać wiele osób, a masaż karku jest niesłychanie przyjemny – także jest świetnie przyjmowany przez osoby z niego korzystające. Krzesło do masażu zajmuje też bardzo mało miejsca w porównaniu do tego, ile przestrzeni potrzebuje specjalistyczny stół.

Ponadto, co szczególnie ważne w biurze wśród pracowników korporacji, przyjęcie pozycji siedzącej nie wyrywa tak z rutyny obowiązków pracy jak przyjęcie pozycji leżącej na stole, która jak wiadomo kojarzy się ze spaniem. Co również ważne – pracownicy biurowi i ludzie doświadczający stresu cierpią na bóle karku, a nie ma lepszej pozycji dla masażu tej partii ciała jak ta przyjmowana na specjalistycznym krześle.

Masaż uniwersalną atrakcją

Z mojego doświadczenia wynika, że masaż sprawdza się zawsze i wszędzie – niezależnie od sprofilowania klienta. Cieszyć się nim będzie zmęczony pracownik na pikniku firmowym, jak i zestresowany menadżer, który żyjąc w biegu nie zawsze może wygospodarować sobie czas na masaż czy klient klasy premium, dla którego elementem stylu życia jest częste korzystanie z dobrego masażu. Masaż zawsze daje efekt WOW i budzi pozytywne emocje u osoby z niego korzystającej.

 

Udostępnij ten wpis: