Szukaj:
szukaj
Masaże.pl: Start Masaże Świata
Masaże Świata

Masaż twarzy

Zaliczany jest do masażu kosmetycznego. Jest on stosowany w celach profilaktyczno – pielęgnacyjnych. Najczęściej można spotkać ten rodzaj masażu w gabinetach kosmetycznych, gdyż bardzo często wykonuję się go jako element zabiegu kosmetycznego.

masaż twarzyTechniki masażu powinny być dostosowane do potrzeb każdej pacjentki. Bardzo ważny jest rodzaj skóry i jej kondycja.

Masaż działa pobudzająco na układ krążenia, co przyczynia się do lepszego odżywienia i dotlenienia skóry i mięśni, a co za tym idzie do poprawinia jakości skóry. Staje się ona bardziej elastyczna. Masaż pełni również rolę delikatnego peelingu ponieważ złuszcza warstwę rogową naskórka.

Zabieg ten powinno się zaczynać od masażu dekoltu, później szyi, a na końcu twarzy.

Głównym przeciwwskazaniem są problemy z tarczycą.

Masaż trwa 20 – 30 minut.

Wyróżniamy kilka rodzajów masażu kosmetycznego twarzy:

  1. Masaż kosmetyczny twarzy wg Broqa – jest to zabieg zalecany dla młodych osób, u których obserwuje się nadmierną wydzielinę gruczołów łojowych na skórze twarzy. Do technik stosowanych w tym masażu należą: głaskanie, nacieranie (napięcie skóry i rozcieranie), ugniatanie oraz wyciskanie, oklepywanie a także wibracja.
  2.  Masaż kosmetyczny twarzy wg Ehremicha - podczas zabiegu stosuje się: głaskanie policzków w kierunku skroni, nacieranie na czole i u nasady nosa oraz na skroniach, ugniatanie policzków, oklepywanie - także policzków i czoła oraz wibrację od brody do skroni.
  3. Masaż kosmetyczny twarzy  wg Karnet Hubbrad - przeprowadza się w czterech kierunkach: od kącików ust do kości jarzmowych, od skrzydełek nosa do oczodołów i skroni, od wewnętrznych końców brwi do skroni oraz od nasady nosa w górę do włosów i następnie do skroni. Stosuje się głaskanie, rozcieranie, oklepywanie i wibrację.
  4. Masaż kosmetyczny twarzy wg Harry`ego – ten zabieg obejmuje twarz i szyję, na których stosuje się głaskanie i nacieranie. Masowanie twarzy odbywa się od jej środka na boki. Natomiast szyję masuje się od żuchwy do obojczyków, a także podbródka w dół, z ominięciem gruczołu tarczycy. Lekki masaż wykonuje się na nosie, od jego grzbietu do policzków oraz wokół oczu. Z kolei na policzkach stosuje się masaż o średnim nasileniu, od kącików ust i nosa do uszu. Czoło masuje się od jego środka na boki.
  5. Masaż kosmetyczny twarzy wg Kartaniszewa i Arnolda - zabieg ten obejmuje masaż twarzy oraz odcinka piersiowego kręgosłupa, mięśni czworobocznych, karku oraz mięśni naramiennych. Wykorzystuje się w nim techniki masażu klasycznego. Zabieg jest niewskazany do wykonania na wiotkiej skórze.
  6. Masaż kosmetyczny twarzy wg Pospiełowa –jest to zabieg stosowany u osób młodych, wśród których występuje nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych na skórze twarzy. Stosuje się głaskanie i wyciskanie skóry. Masuje się wargę dolną i brodę, wargę górną, policzki, oraz wzdłuż nosa i wokół oczu, a także czoło.
  7. Masaż kosmetyczny twarzy wg Rubinstein – jest to zabieg oparty jest na trzech technikach: głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu. Głaskanie i rozcieranie wykonuje się opuszkami palców obu rąk, równocześnie po obu stronach, od brody do uszu, od nosa do skroni, poniżej oczodołu i powyżej powieki oraz od środka czoła do skroni. Natomiast ugniatanie przeprowadza się, kciukami i wskazicielami, na wargach, policzkach i czole.
  8.  Masaż kosmetyczny twarzy wg Żaloudeka – zabieg ten wykonuje się z zastosowaniem rozcierania, oklepywania i wibracji.

Ocena: 0.00 Oddanych głosów: 0 Powrót  |  Do góry  |  Poleć znajomemu
Galerie powiązane
Artykuły powiązane
Nie posiadamy wpisów dla tego masażu.
Autor: ~kursy masaz tajski . Opublikowano: 2011-04-08 15:05:19

masaz twarzy jest masazem kosmetycznym, gdy wykonywany jest przez kosmetyczke, a masazem nawet leczniczym, jesli wykonywany przez masazyste. wprawdzie rzadko jest wykonywany samodzielnie (chyba, ze przy porazeniu nerwu), ale jest czescia masazu czy to klasycznego czy wielu orientalnych. na kursach wprowadzajacych jest on pomijany, z braku czasu, ale jest na kursach zaawansowanych

Autor: ~dumpsterrental . Opublikowano: 2011-04-10 21:14:17

Could you imagine the atmosphere of the region whose waste materials accrued additional quickly than they had been ready to dispose of? How a number of youngsters could be hurting because they had been just becoming kids and stumbled on some sharp object or something entirely hazardous to their health? Imagine the tension of waking up each and every early morning to animals consuming from the trash which has accrued, and even viewing and smelling the animal waste. If you dispose of the trash inside a building dumpster rental you don't require to separate recyclables; the dumpster company handles all that. This saves you time and energy. QuickDumpsterRentals.com offers Dumpster Rental Norton Shores, MI You will discover specific aspects which are to be considered while heading for Dumpster rental that finest matches inside your needs. The first aspect that knocks up your brain is size for the dumpster. You'll find vast ranges of sizes within the dumpsters ranging from 10 garden dumpster to 40 property dumpster serving your wants. A expert dumpster rental supplier would provide you with a perfect alternative according to your specifications. The ten garden dumpster would be an ample product if you are looking out demolishing a part of the residence. www.quickdumpsterrentals.com offers Dumpster Rental Bismarck, ND

Autor: ~Teresa . Opublikowano: 2013-07-24 23:58:49

mam problemy z migreną.. ostatnio byłam w salonie Bio Live w Opolu w celu wykonania zabiegów laseroterapii przepisanej przez lekaża.. Podczas zabiego i rozmowy z Panią fizjoterapeutką opowiedziałam o moim problemie z migreną.. Pani Asia zaproponowała mi szybki masaż, który natychmiast uśmieżył ból (jak po silnej tabletrce) i dodatkowo naśletlanie lampą sollux, która pomaga na problemy m.in z zatokami ... Polecam wszystkim :)

 

Wybierz stronę:
Polska mapa masażu:
 
Województwo
Newsletter Poznaj korzyści
 
 
Waszym zdaniem...:

Czego poszukujesz w portalu www.masaze.pl?

Loading...

 

 

Najnowsze na forum Wejdź na forum
Re: Zabierz mnie tam..
Dodano: 2014-04-18 16:46:02. Napisał: ~jaetryxkoh
Re: Wakacyjny kurs masazu Lomi Lomi Nui - Smoldzino
Dodano: 2014-04-18 16:31:37. Napisał: ~fnyjzair
Re: Akupresura bez tajemnic
Dodano: 2014-04-18 05:08:27. Napisał: ~wot79w
Re: Masaz izometryczny
Dodano: 2014-04-18 01:18:20. Napisał: ~tlzjdy
Najpopularniejsze tagi
Najczęściej poszukiwane
Realizacja: Hotel Network & Grupa Core
Copyright (C) Masaże.pl 2006 - 2008. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Masaze.pl on Facebook